Superpērles

Rokas pulksteņi sievietēm

Sieviešu rokas pulksteņi ir grezns un pamanāms aksesuārs, ar ko papildināt tēlu. Lai arī ierasts, ka aksesuāri tikai pilda savu funkciju kā akcents – rotaslietas, lakati, somiņas – tad pulkstenis ir aksesuārs, kas ir ne tikai skaists, bet arī praktisks. Tehnoloģiju laikmetā dzīvojot, arī aksesuāri iegūst jaunas funkcijas un iespējas. Šobrīd rokas pulksteņi ne tikai rāda laiku, bet arī seko līdzi tavam veselības stāvoklim un fiziskajām aktivitātēm. Pulksteņi sniedz arī iespēju sazināties ar līdzcilvēkiem, sekot līdzi atrašanās vietai un izmantot vēl daudz citas iespējas. 

Klasiskie pulksteņi

Atgriežoties pie klasiskām vērtībām un tā, kam pulksteņi sākotnēji vispār bija paredzēti – laika rādīšanai, vērts pieminēt un apskatīt rokas pulksteņus bez viedo tehnoloģiju ietekmes. Divas lielās kategorijas, kurās tos var iedalīt, ir analogie un digitālie rokas pulksteņi. 

  • Analogie pulksteņi laiku rāda apaļajā pulksteņa ciparnīcā. Ja esi jutīga uz skaņām, pievērs uzmanību tam, vai laika rādītājs netikšķ. Ilgtermiņā tas var traucēt, īpaši naktī, ja pulkstenis stāvēs blakus gultai.
  • Digitālais laikrādis laiku rāda tikai ar cipariem. Šeit gan jau nedaudz parādās tehnoloģiju ietekme, taču bez citām papildu funkcijām. Ja ērtāk šķiet uzmest aci tikai cipariem, nevis klasiskajai ciparnīcai, arvien vairāk pulksteņu pieejami tieši šādā formātā.

Ja pulksteni izmanto tikai laika noteikšanai vai kā greznu aksesuāru, tad vari izvēlēties to bez liekām funkcijām, kuras tāpat neizmantotu. Savā pulksteņu kolekcijā vari iekļaut dažādu stilu pulksteņus – ar metāla siksniņu, ar ādas siksniņu, vintage stila pulksteni un eksperimentēt ar to krāsām un materiāliem.

 

Sporta pulksteņi

Aktīvs dzīvesveids, sporta aktivitātes, treniņi un sporta zāles apmeklējums ir ikdiena lielai daļai cilvēku. Ja esi sportiste vai vienkārši aktīvs cilvēks, ikdienas gaitās var noderēt sporta pulksteņi un fitnesa aproces. Visbiežāk šie pulksteņi tiek izgatavoti no gumijota silikona materiāla un atrodami košās krāsās. Tas ir ne tikai spilgts aksesuārs, bet arī noderīga ierīce, ar kuras palīdzību vari sekot līdzi dažādiem datiem un mērījumiem par sevi.
 

Viens no rādītājiem, ko sporta pulksteņi fiksē, ir soļu skaits, kas tiek veikti dienas laikā. Vari sevi izaicināt sasniegt konkrētu soļu skaitu vai vienkārši sekot līdzi tam, cik daudz laika pavadi aktīvi kustoties. Otrs svarīgais rādītājs ir tavs pulss, ko pulkstenis mēra un saglabā ierīcē. Tas ļauj laicīgi atpazīt satraukumu, pārgurumu un veselības problēmas, kas izpaužas ar paaugstinātu pulsu. Trešais rādītājs ir patērēto kaloriju daudzums, kas var būt tikai informatīvs rādītājs, taču tas var kalpot kā lielisks motivācijas avots regulārām fiziskām aktivitātēm.
 

Katrs sporta pulkstenis un fitnesa aproce atšķirsies ar funkcijām un iespējām, tāpēc sākotnēji izvērtē, kuras no tām vēlies, kuras ir nepieciešamas un no kurām funkcijām vari atteikties. Tā būs vieglāk neapjukt plašajā piedāvājumā. Vari pieskaņot pulksteni savam sporta tērpam, lai tas kalpotu kā stilīgs aksesuārs arī fizisko aktivitāšu laikā.

 

Viedpulksteņi

Pēdējo gadu aktualitāte un tendence rokas pulksteņu pasaulē ir viedpulksteņi. Ja agrāk telefons bija paredzēts tikai zvaniem un rokas pulksteņi tikai laika rādīšanai, tad, attīstoties tehnoloģijām, tās ir pamanījušās ielauzties arī šajā jomā. Sieviešu rokas pulksteņi, kas rāda laiku, skaita soļus, rāda atgādinājumus un ir sinhronizēti ar telefonu – tas viss vienā ierīcē. Kas pirms neilga laika vēl šķita neticami, nu jau ir kļuvusi par mūsu ikdienas normālu sastāvdaļu.
 

Viedpulksteņi sevī apvieno visu ikdienai nepieciešamo – rāda pareizu laiku, sniedz iespēju komunicēt ar apkārtējiem, ļauj pieslēgties internetam, saņemt atgādinājumus un paziņojumus. Tāpat vari klausīties mūziku un pat samaksāt veikalā pie kases ar to. Patiesībā viens pulkstenis spēj aizstāt un apvienot vairākus priekšmetus – telefonu, bankas karti vai naudu, mūzikas iekārtu, pulsa mērītāju, kaloriju skaitītāju un vēl citus. 
 

Izvēloties viedpulksteni, pievērs uzmanību tā funkcionalitātei, iespējām un tehniskajai informācijai – programmatūru atbalstam, atmiņai un veiktspējas ātrumam. Svarīgs arī baterijas lielums un laiks, cik ilgi pulkstenis spēj darboties pēc uzlādes. 

 

Uz kuras rokas likt pulksteni?

Patiesībā ir jau tikai divi varianti – uz labās vai uz kreisās rokas. Atskatoties vēsturē, rokas pulksteņi ierasts tika likti uz kreisās rokas. Tam bija arī praktisks pamatojums, jo lielākoties cilvēki ir labroči. Lielākā daļa darbu tiek veikti ar labo roku, tāpēc praktisku apsvērumu dēļ pulksteņi tika nēsāti uz kreisās rokas – lai darba laikā varētu apskatīties, kāds šobrīd ir laiks, un lai pasargātu pulksteni no bojājumiem, kas var rasties darba laikā.
 

Ieskatoties vēl senākā vēsturē, atrodams vēl kāds praktiskas dabas iemesls – pulksteņus ik pa laikam bija jāuzvelk, lai tie rādītu pareizu laiku. Uzvilkšanas mehānisms atradās pulksteņa ciparnīcas labajā pusē, līdz ar to loģiski bija likt pulksteni uz kreisās rokas, lai ar labo to varētu uzvilkt, kad nepieciešams.
 

Mūsdienās pulksteņi vairs nav jāuzvelk, tie darbojas īpaši precīzi visa sava mūža garumā. Nepieciešams vien nomainīt bateriju vai tos uzlādēt. Tāpēc arī noteikums, ka rokas pulksteņi jāliek uz kreisās rokas, vairs nav tik aktuāls. Liec pulksteni uz tās rokas, uz kuras pašai ir ērtāk. Pamēģini gan uz labās rokas, gan uz kreisās. Pēc laika sajutīsi, kā tev ir ērtāk un vieglāk.

 

 

Materiāls, krāsa un izmērs

Lai atrastu piemērotāko pulksteni, izvērtē ne tikai tā funkcionalitāti un iespējas, bet arī materiālu, krāsu un izmēru. Tie ir parametri, kas nosaka arī daļu pulksteņa cenas. Vari iegādāties vienu kvalitatīvu, dārgu pulksteni, kurš kalpos visa mūža garumā, taču vari arī iegādāties vairākus vienkāršākus pulksteņus, ko pieskaņot katram tērpam un noskaņojumam.
 

Neitrālas krāsas sieviešu pulksteņi ir viegli kombinējami ar ikdienas apģērbu. Košas krāsas pulkstenis būs spilgts aksesuārs, kas ļaus izcelties. Pulksteņa izmēru izvēlies tādu, kas vizuāli patīk un labi izskatās tieši uz tavas rokas. Liels pulkstenis būs pamanāms un izcelsies, taču mazs un smalks pulkstenis lieliski izskatīsies kā ikdienā, tā kādā saviesīgā pasākumā.
 

Biežāk pieejamie pulksteņu siksniņu materiāli ir āda, metāls un silikons. Ādas siksniņas ir mīkstākas un labāk pieguļ rokai. Metāla siksniņas rada greznāka un dārgāka pulksteņa iespaidu, jo tie mēdz būt izgatavoti arī no zelta, sudraba un citiem dārgmetāliem. Silikona siksniņas ir izturīgas pret mitrumu.
 

Vari izvēlēties pulksteni ar maināmām siksniņām. Tā varēsi vienu pulksteni pielāgot dažādiem tēliem un situācijām. Košu silikona siksniņu vilkt sporta zāles apmeklējuma laikā, elegantu ādas siksniņu klasiskā tonī, dodoties uz biroju, vai gaišu auduma siksniņu atvaļinājuma laikā siltajās zemēs. Viens pulkstenis – neskaitāmas iespējas.
 

Andele Mandele atradīsi plašu pulksteņu piedāvājumu katrai dzīves situācijai. Rokas pulksteņi ir ne tikai gaumīgs, bet arī praktisks aksesuārs, ko ir vērts ieviest savā ikdienā, ja līdz šim vēl to neesi izdarījusi. Atrodi savai gaumei piemērotāko, lai jau pavisam drīz varētu doties dzīvē ar jaunu, skaistu aksesuāru.
 

Skatīt vairāk