Līvānu stikla fabrika

  • 366 sekotāji

Līvānu stikla fabrika un tās ražotā daudzveidīgā produkcija ir pazīstama ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Līvānu stikla fabrika darbojās no 1887. līdz 2008. gadam, un reti kura māja iedomājama bez slavenajiem augļu traukiem, glāzēm un dekoratīvajām vāzēm, ko savulaik saviem pircējiem piedāvāja Līvānu stikla rūpnīca.

Līvānu stikla fabrikas trauku unikalitāte

Šie trauki izcēlās ar savu raksturīgo dizainu, kas apvienoja gan tradicionālos motīvus, gan modernas tendences. Bieži tika izmantoti ģeometriski raksti, stilizēti augi un ziedi, kā arī tautasdziesmu motīvi. Šī stila traukus rotāja arī bagātīgas krāsas, kas piešķīra tiem mājīgumu un svētku noskaņu. Trauki tika izgatavoti no izturīga stikla, kas bija izturīgs pret karstumu un skrāpējumiem. Šī iemesla dēļ tie kalpoja ilgi un ir iecienīti un saglabājušies pat vēl šobrīd. 

livanu stikla fabrika

Līvānu stikla vāzes 

Ja tev patīk dažādu krāsu un dekoratīvu formu stikla vāzes, tad Līvānu stikla fabrikas plašajā piedāvājumā atradīsi meklēto. Krāsu palete, ko piedāvāja Līvānu stikla rūpnīca, ir milzīga. Iespējams izvēlēties no vienkrāsainiem līdz pat dažādu krāsu kombinācijās sapludinātiem mākslas darbiem, kur ievietot savus mīļākos ziedus. 

Vāzes un citi izstrādājumi, ko ražoja Līvānu stikla fabrika, ir tikušas veidotas ne tikai no stikla, bet arī kristāla. Tas kvalitātes ziņā savulaik daudz neatpalika no čehu slavenā Bohēmijas kristāla – augsta kvalitāte par salīdzinoši zemām cenām.

Kantainas,izliektas, plūdlīniju un dažadas citas formas Līvānu stikla vāzes visās varavīksnes krāsās un arī bezkrāsaina kristāla greznie darinājumi piestāvēs ikvienā interjerā. Ja arī tevi ierauj virpulī šis skaistums, vari piemeklēt pieskaņota stila augļu vai saldumu traukus.

Līvānu stikla glāzes

Līvānu stikla fabrika bija slavena ne tikai ar vāzēm, svečturiem un pudeļu ražošanu, bet arī ar skaistām stikla un kristāla glāzēm. Līvānu stikla glāzes var izmantot gan sulai, gan ūdenim, gan arī stiprākiem alkoholiskajiem dzērieniem. 

livanu stikla fabrika

Bērniem noteikti patiks Līvānu stikla glāzes ar dekoratīvām uzlīmēm, kurās atainoti gan pilsētas skati, gan ziedi, gan dažādas citas animācijas. Un kurš teicis, ka maziem cilvēkiem nepienāktos smalki iemalkot suliņu vai ūdeni no stikla traukiem? Vislabāk šo prasmi apgūt mājās. Savukārt dāmām un kungiem varētu nožilbt acis, izpētot, ko savulaik ražoja Līvānu stikla rūpnīca. Dažādi biķerīši, kristāla glāzes vīnam, šampanietim un arī kam stiprākam. 

Ja meklējat glāzes atspirdzinošiem dzērieniem, arī tās ir plašā piedāvājumā dažādās toņkārtās un izpildījumos. Tamdēļ nebūs grūti piemeklēt kaut ko savam interjeram atbilstošu. Ja patīk stikla trauki ar zelta maliņu, tad Līvānu stikla fabrika jūs patīkami pārsteigs. Tā ražoja dažāda dizaina un krāsas stikla glāzes. Atliek tikai piemeklēt sev vēlamo.

Līvānu stikla fabrikas produkcija Andelemandele.lv

Sajuti intrigu un gribi uzzināt, vai kāds tavas bērnības stikla trauks no Līvānu stikla fabrikas ir nopērkams? Ieskaties piedāvājumā, kas ik dienu tiek papildināts ar jaunām pērlēm. Visticamāk, ka iepatiksies ne tikai meklētās glāzes vai vāzes, bet arī vēl daudz kas cits. Lai veiksmīgas pērļu medības.

Skatīt vairāk