paziņojums no VID

Labrīt,
saņēmu paziņojumu no VID ar aicinājumu reģistrēties kā pašnodarbinātai personai. VID nevaru sazvanīt, bet pilnīgi neko nesaprotu, jo vienīgais , kas ienāk kontā bez algas, ir reti darījumi andelē!
Vai ir kādai līdzīgi bijis un kāda bija Jūsu rīcība?
Paldies.
ievinsh_
Man arī tāda vēstule, bet šo atradu VID mājas lapā : Šonedēļ esam sākuši EDS apziņot saimn. darb. veicējus, par pašnodarbinātā ziņojuma sniegšanu. Diemžēl, sūtot ziņojumus EDS, notikusi kļūda, un šie ziņojumi nosūtīti arī tām personām, uz kurām tas neattiecas. Atvainojamies visiem, kuri nav pašnodarbinātie, taču saņēmuši šo ziņu!
ievajune
Es arī saņēmu. Izsūtīta naktī. Tā ka varbūt tiešām kļūda shēmā.
Bet vispār nemāku atrast informāciju, kāda tad ir tà summa, kas jau skaitās saimnieciska darbību. It kā paļāvos uz 4000 gadā.
Bet nu man šis liek justies nedauz pārkāpējai:D))
Shona* Clothes
Informācijai:

Fiziskās personas darbību uzskata par saimniecisko darbību, ja tā atbilst vienam no šādiem kritērijiem:

darījumu regularitāte un sistemātiskums – trīs un vairāk darījumi gadā vai pieci un vairāk darījumi trijos gados;
ieņēmumi no darījuma pārsniedz 14 229 un vairāk euro gadā, izņemot ienākumus no personiskā īpašuma atsavināšanas (personiskai lietošanai paredzēto kustamo lietu – mēbeļu, apģērba un citu lietu);
darbības ekonomiskā būtība vai personas īpašumā esošo lietu apjoms norāda uz sistemātisku darbību ar mērķi gūt atlīdzību.
Mans Skapis
"darījumu regularitāte un sistemātiskums – trīs un vairāk darījumi gadā vai pieci un vairāk darījumi trijos gados"

Var teikt, ka tas attiecas uz visām šī portāla dalībniecēm, kas kaut ko te regulāri pārdod.

Bet, vienalga, personīgo mantu pārdošana nav uzskatāma par komercdarbību,jo mantas kādreiz tika pirktas veikalā un par tām jau ir samaksāts nodoklis.
Šī tēma nav bijusi aktīva vairāk nekā 30 dienas, jauni komentāri vairs netiek pieņemti.