Superpērles

Parkas jakas sievietēm

Mūsdienu straujais dzīves ritms prasa atbilstošu apģērbu. Gada aukstajā sezonā, kad vēlamies baudīt dabu, ziemas priekus un nenosalt, svarīgi atrast piemērotas virsdrēbes. Vienas no pēdējā laika aktualitātēm ir sieviešu ziemas parkas. Vai zini kā parkas atšķiras no citām jakām?


Kas ir parka jakas?

Lai arī sākotnēji var likties, ka sieviešu parkas ir vienkārši parastas virsjakas, tad tā gluži nebūs taisnība. Galvenie rādītāji, ar ko parkas var atšķirt no parastas virsjakas ir – pagarināts jakas modelis, mitruma necaurlaidīgs audums, kapuce, kas visbiežāk ir ar dabīgu vai mākslīgu pūciņu, kārtīgs jakas pildījums ar sintētisku šķiedru vai dūnām. Kā arī vizuāli pamanāmākais faktors – plats un pat nedaudz lielāka izmēra nekā standarta modelis. 


Zinot visus šos rādītājus, ātri vien varēsi atšķirt parastu virsjaku no parkas. Papildu tam ziemas parkas sievietēm iekšpusē parasti ir ar mākslīgo vai dabīgo vilniņu. Tas dod vēl lielāku siltumu un komfortu. Vēl kāds neliels sīkums – parkām mēdz būs diezgan daudz kabatu un piedurkņu galos iestrādāts audums, kas piekļaujas rokām. Tas viss radīts, lai jakā būtu pēc iespējas siltāk un ērtāk īpaši aukstā un slapjā laikā.

 

Kā izvēlēties parka jakas?

Ja esi izlēmusi, ka vēlies sev iegādāties parku, tad nepieciešams izvērtēt vairākus kritērijus, lai atrastu piemērotāko jakas modeli. Vispirms svarīgi saprast, kurā sezonā to vilksi. Ja tikai rudenī un pavasarī, tad vari izvēlēties jaku bez siltinājuma. Tā kā sieviešu parka visbiežāk ir plata un nedaudz lielāka nekā parasta virsjaka, tad apakšā būs arī vieta džemperim. Ja vilksi to aukstajā sezonā, tad izvēlies siltinātu jaku. 

Pēc tam izvēlies krāsu, pildījuma veidu, preces stāvokli un zīmolu. To visu ātri vien vari izdarīt ar filtru palīdzību. Vari norādīt arī vēlamo cenas amplitūdu, kas parkām mēdz būt diezgan plaša. Tomēr atceries, ka šis ir ieguldījums vairākām sezonām. Rūpīgi meklējot, Andelemandele.lv var atrast īstas pērles!
 

Kā pareizi kopt parkas?

Virsjaku kopšanas norādījumi atrodami katras jakas iekšpusē uz piešūtajām lapiņām jeb birciņām. Drošākā izvēle būs jaku vismaz reizi sezonā aiznest uz ķīmisko tīrītavu, kur to kārtīgi saposīs pirms jaunās sezonas vai sezonas noslēgumā, ievērojot visus kopšanas noteikumus un norādījumus. 

Ja vēlies parku sapost pati, tad rūpīgi izpēti, vai un cik grādos to var mazgāt veļas mašīnā. Visbiežāk žāvētāju izmantot nevarēs, ļauj jakai izžūt dabiski. Tā kā materiāls ir ūdeni atgrūdošs, izņemot no veļas mašīnas, parka būs manāmi slapja – noklāj uz grīdas dvieli vai bļodu, kur lielajam mitrumam notecēt. 
 

Kur parkas meklēt?

Lai iegādātos parkas, sievietēm iespējas ir diezgan daudz. Var doties gan uz veikalu klātienē, gan meklēt tās internetā. Plaša izvēle ar neskaitāmiem modeļiem atrodama Andelemandele.lv piedāvājumā, kur katru dienu tiek pievienotas arvien jaunas pērles. Ar filtru palīdzību atlasi vēlamo krāsu, materiālu, preces stāvokli un pat atrašanās vietu. Vari arī norādīt vēlamo cenu diapazonu. Izbaudi iepirkšanos, neizejot no mājas!

Skatīt vairāk