Superpērles

Augstpapēžu kurpes svētkiem un ikdienai

Kleita, svārki, bikses, šorti, bikškostīms vai vakarkleita – augstpapēžu kurpes ikvienu apģērbu papildina un piešķir sievišķīgu un elegantu punktiņu uz “i”. Tās maina sievietes stāju, gaitu un pat skatienu. Esi prātojusi, vai kurpes var būt par daudz? Varbūt Tev ir vienas vismīļākās un ērtākās? Mēs ticam, ka katras sievietes skapī ir vieta vēl vismaz vienam pārim. Kā izvēlēties īstās kurpes, iepērkoties internetā, lasi tālāk.

Svarīgais elements – papēdis

Augsts papēdis ne vienmēr nozīmē, ka apavi būs neērti. Tāpat arī otrādi – zems papēdis ne vienmēr dod garantiju, ka tie būs ērti. Lai kurpēs būtu komfortabli un tiktu nodrošināts nepieciešamais pacēlums, ikdienā vari izvēlēties augstpapēžu kurpes ar nelielu papēdi. Papēža augstums, kas tiek uzskatīts par ērtu, svārstās vidēji no 3 līdz 9 centimetriem. Jo biezāks papēdis, jo stabilāka būs kurpe. Augstpapēžu kurpes sievietēm ar spicu papēdi vizuāli slaidinās kājas.

Svētku reizēs vari atļauties uzvilkt arī augstāka papēža kurpes, ja zini, ka būs iespēja atpūtināt kājas. Lai justos droši un pārliecināti par sevi, pirms lielā notikuma dažas reizes uzvelc kurpes, lai tās “ienēsātu” un pārliecinātos, ka tās nekur neberž. Atceries iztaisnot muguru un skatienu vērst taisni uz priekšu, lai būtu stabila un izskatītos skaisti.

 

Lieste un forma

Liela nozīme ir arī liestes izliekumam, kurpes platumam un purngala formai. Sieviešu kurpes pēdējos gados piedzīvojušas dažādas pārmaiņas – no apaļiem purngaliem uz pavisam smailiem, no spiciem papēžiem uz platiem un masīviem, ar siksniņām un bez tām. Seko modei, bet rūpējies par to, lai augstpapēžu kurpes atbilst Tavai pēdas formai. 

Ja esi platas pēdas īpašniece, izvēlies apavus ar apaļu vai kantainu purngalu, tā atstājot vairāk brīvu vietu pirkstgaliem. Ja Tev ir smalka pēda, vari izvēlēties apavus ar smailāku purngalu. Augstpapēžu sandales būs labs risinājums jebkurai pēdas formai, jo siksniņas ļaus to pieregulēt pēc nepieciešamības. 

 

Krāsa, materiāls un izmērs

Iegādājoties kurpes, noteikti izvēlies precīzi savu izmēru, lai tās der kā uzlietas. Katram zīmolam izmērs var atšķirties, tāpēc vari arī vadīties pēc iekšpēdiņas garuma. Dabīgās ādas kurpes lietošanas laikā var nedaudz pastiepties, tāpēc nesatraucies, ja pirmajā brīdī tās šķiet par šauru. Pievērs uzmanību arī zolei. Lai kurpes neslīdētu, izvēlies raupjāku zoli. Ja zole ir pavisam gluda, vari uzlīmēt speciālas pretslīdes uzlīmes drošākam solim.

Cik krāsās atrodamas kurpes? To vēl neviens nav izskaitījis. Klasisko toņu, piemēram, baltas augstpapēžu kurpes skaisti izskatīsies vasarā vai ar kāzu kleitu. Neitrālu toņu kurpes varēsi sakombinēt ar dažādiem apģērbiem, tāpēc tās būs universālākas. Košas krāsas kurpes būs izcils akcents. Melnas augstpapēžu kurpes ir katras dāmas nepieciešamība. Gluži kā mazā, melnā kleitiņa. 

 

Atrodi savas jaunās kurpes

Andelemandele.lv atradīsi augstpapēžu kurpes gan ikdienai, gan svētkiem. Lai ātri un viegli atrastu īstos apavus, izmanto filtrus, ar kuru palīdzību vari atlasīt kurpju krāsu, materiālu, stāvokli, zīmolu un cenu. Varbūt pavisam drīz Tavā skapī būs jaunas mīļākās kurpes, ar kurām doties iekarot pasauli!

Skatīt vairāk