Bērnu mugursomas ikdienai un skolas gaitām

Somas bērniem var iemācīt daudz vairāk, nekā mēs spējam iedomāties. Somas palīdz sagatavoties, paņemt līdzi nepieciešamo, sakārtot un organizēt. Bērnu mugursoma nav tikai aksesuārs, tā kļūst par bērna palīgu, kad jādodas ārpus mājas. Runa nav tikai par skolas gaitām, jo somas bērnam nepieciešams ierīkot līdzko viņš vai viņa dodas ārā no mājām uz savām kājām. Lasi tālāk lai noskaidrotu, kāpēc, kad un kā izvēlēties mugursomas bērniem.

Bērnu mugursomas ieteicamākas par plecu somām

Lai soma būtu patiešām labs palīgs, tā jāizvēlas gudri. Svarīgāk par krāsu, dizainu un materiālu ir tās somas īpašības, kas ietekmē slodzi uz pleciem un kopējo stāju. Mazas bērnu mugursomas, kas pilda vairāk rotaļlietas funkciju, var palikt bērnu ziņā, bet skolas, sporta un pārgājienu somas patiešām jāizvēlas balstoties zināšanās.

Bērna stājai un mugurai vēlamākas ir mugursomas, īpaši, ja tām piemīt ortopēdiskas īpašības:

  • cieta muguriņa;
  • platas lences ar pielāgojamu garumu;
  • papildu lences uz vēdera, slodzes līdzsvarošanai.

 

Mugursoma bērnudārzniekam

Neviens neapšauba, ka bērnu mugursomas skolai ir ērtākais un labākais risinājums ikdienas vajadzību nodrošināšanai, bet kā ir ar bērnudārzniekiem? Vai arī viņiem nepieciešamas bērnu somas vai precīzāk mugursomas? Atbilde ir – jā! Arī skolēniem parasti nodrošinām divas somas: ikdienas gaitām un sporta apģērbam, apaviem. Tieši tāds pats princips attiecas arī uz bērnudārzniekiem. Jo organizētāka būs bērnudārznieka soma, jo vieglāk viņš vai viņa iemācīsies kārtību – ka katrai lietai ir sava vieta. Vēlams iekārtot tematiskas, viegli atšķiramas somas, piemēram, maiņas drēbēm, sporta vai dejošanas drēbēm, zīmēšanas, gleznošanas un veidošanas piederumiem u.c.

Kam pievērst uzmanību izvēloties skolas mugursomas bērniem

Mūsdienās skolas somas bērniem tiek ražotas ievērojot noteiktus standartus – parasti tās ir ar cietu muguriņu, mācību materiāliem piemērotā izmērā, platām lencēm, kā arī ar atstarotājiem uz somas fasādes – priekšā un aizmugurē. Izvēloties somu sākumskolas klašu bērnam, jāņem vērā, ka tukšai somai jābūt pēc iespējas vieglākai, bet pilna soma nedrīkst pārsniegt 10-15% no bērna svara! Vērtīga papildu ērtība ir:

  • ūdensizturīgs pārklājums;
  • kabata ūdens pudelei;
  • slepenā kabata makam vai citām vērtīgām lietām;
  • pieskaņota papildu soma sporta tērpam.

Ortopēdiskās somas ar cieto muguriņu iesaka izmantot līdz 3.klases noslēgumam, taču to noteikti drīkst darīt arī ilgāk, ja skolēns ir ar mieru.

Kas vēl ir būtisks izvēloties somu

Nedrīkst aizmirst, ka mugursoma bērniem, īpaši pirmklasniekiem, ir drīzāk simbols, nekā priekšmets, tāpēc tās izvēlē jāiesaista arī bērns! Vecāku atbildība ir materiāla, modeļa un funkcionalitātes izvēle, bet bērna viedoklis jāņem vērā krāsas un dizaina izvēlē.

Kāpēc Andelemandele.lv ir labākā vieta bērnu mugursomas izvēlei

Bērnudārza, atpūtas un skolas somas bērniem ērti un izdevīgi iegādāties tieši Andelemandele.lv, jo šajā virtuālajā tirdziņā atrodami vairāki simti mugursomu – klasiskas, modernas, krāsainas, nopietnas un rotaļīgas somas gan maziem, gan lieliem bērniem. Mūsdienu augstās kvalitātes prasības nodrošina to, ka arī lietotas somas ir lieliskā stāvoklī, bet cena krietni atšķiras no jaunas somas veikala cenas.

Lai atrastu īsto pērli, kopā ar bērnu var veikt izpēti Andelemandele.lv, uzrunāt pārdevēju, palūgt papildu fotogrāfijas vai informāciju un, ja ir vēlēšanās – arī kaulēties par cenu. 

Der atcerēties, ka papildus naudiņu var iegūt ievietojot Andelemandele.lv tās labās lietas, kas pašiem vairs nenoderēs, tādā veidā sniedzot bērnam vērtīgu dzīves mācību.

Apskati Andelemandele.lv bērnu somu sadaļu un atrodiet īsto mugursomu! 

Skatīt vairāk